تبلیغات

چگونه ویزای شنگن را بگیریم

در این بخش از وبلاگ تور اروپا قصد داریم تا شما را با یکی از معتبر ترین مجوزهای ورود به بسیاری از کشورها اروپایی آشنا کنیم، در ادامه با ما همراه باشید تا نحوه گرفتن ویزای شنگن را برای شما بیان کنیم. با توجه اتفاقات ماه های اخیر در سیاست های خارجی کشور آمریکا و عدم پذیرش شهروندان جدید، تمایل جهانیان برای زندگی در کشور های اروپایی بیشتر شده است، کشورهای اروپایی هم با استفاده صحیح از این موقعیت سعی در جذب و پذیرش مهاجران متخصص از سراسر دنیا کرده اند.
این کشورها با بکارگیری نیروهای متخصص و سرمایه دار سعی دارند بیش از پیش در مسیر توسعه گام برداشته و رشد پیوسته ای را برای اتحادیه و قاره اروپا به ارمغان آورند.در ادامه با یک دوست همراه باشید تا در این بخش از گردشگری اطلاعات تکمیلی را در مورد شنگن و چگونه ویزای شنگن را بگیریم را برای شما توضیح می دهیم.

چگونه ویزای شنگن را بگیریم

البته باید گفت قوانین اروپا نیز بسیار سختگیرانه است و برخی از کشورهای اروپایی به سختی مهاجر و یا شهروند می پذیرند. ولیکن استثنائاتی نیز وجود دارد که می توان با بکارگیری آن ها هزینه و زمان صرف شده برای پذیرش و اقامت شهروندی را کاهش داد.از طرفی صربستان یکی از کشورهای بسیار عالی برای اقامت می باشد، بوسیله این کشور می توان به کشورهای دیگر نیز سفر کرد، صربستان دارای آب و هوای بسیار عالی و مطلوب می باشد و سالانه گردشگران و جهانگردان زیادی را به خود جذب می کند. از نظر زیر ساخت های تفریحی و فرهنگی صربستان در حال پیشرفت می باشد و از هر جهت برای سرمایه گذاری مناسب می باشد.تور صربستان یکی از بهترین تورهای اروپایی است.

اروپا از نظر اخذ ویزا دارای سه منطقه بریتانیا، منطقه شنگن و کشورهای اتحادیه اروپای شرقی است. چندی از کشورهای عضو منطقه شنگن عبارتند از آلمان، اسپانیا، ایتالیا، پرتقال، اتریش، ایسلند، پرتقال، سوئد، فنلاند، لوکزامبورگ، نروژ، یونان و هلند. ویزای شنگن سندی است که برای سفر به منطقه شنگن از جانب مقامات مربوطه برای شخص متقاضی صادر می شود.

چگونه ویزای شنگن را بگیریم

منطقه شنگن در مجموع شامل ۲۶ کشور اروپایی می شود که با یکدیگر توافق کرده اند شهروندان شان آزادانه و مانند یک کشور واحد در سراسر آن مسافرت کنند، در میان کشورهایی که این توافق نامه را پذیرفته اند، ۲۲ کشور درحال حاضر عضو اتحادیه اروپا و ۴ کشور دیگر عضو انجمن تجارت آزاد اروپا هستند.
اما در این میان کشورهایی هم هستند که جزء این پیمان و توافق نامه نیستند که از جمله این کشورها باید به بریتانیا اشاره کرد که قوانین خاص خود را برای پذیرش دارد و کشورهای دیگری چون رومانی، بلغارستان، کرواسی و ایرلند هم می خواهند به این پیمان بپیوندند، اما از طرف دیگر کشورهایی نظیر ایسلند، نروژ و سوییس هم هستند که جزء اتحادیه اروپا نیستند اما در منطقه شنگن قرار دارند و از مزیت مسافرت و تردد آزاد در میان کشور های عضو بهره مندند.

براساس ماهیت سفر ویزای شنگن به انواع مختلفی تقسیم می شود. گفتنی است این سند از جانب سفارت و کنسولگری های معین صادر می شود. یکی از راه های ساده برای تردد در میان کشورهای اروپایی بی شک استفاده از ویزای شنگن است و همانطور که می دانید برای سفر به کشور های اروپایی اخذ ویزا الزامی است، در ادامه انواع مختلف این سند را برای شما معرفی می کنیم:

چگونه ویزای شنگن را بگیریم

ویزای عادی شنگن

این سند به منزله روادید یکی از کشورهای عضو منطقه شنگن می باشد و تنها برای حمل و نقل یا اقامت در منطقه‌ی مورد نظر صادر می شود. این ویزا برای مدت زمانی خاص و حداکثر تا ۹۰ روز در هر دوره شش ماهه اعتبار دارد که از زمان ورود به منطقه شینگن آغازمی شود. این ویزا خود نیز به سه نوع تقسیم می شود.

ویزای معتبر در منطقه ی محدود

این نوع از ویزا به شما اجازه می دهد فقط به کشور صادر کننده ویزا و در برخی موارد به کشورهای عضو شنگن مسافرت کنید که در زمان صدور حتما در ویزای شما ذکر می شود. به غیر از  کشورهایی که نامشان هنگام درخواست ویزا ذکر شده است شما نمی توانید به کشورهای دیگر این قاره سفر کنید و این روادید برای ورود به این کشورها معتبر نخواهد بود.

ویزای ملی

این ویزا به افرادی تعلق می گیرد که قصد دارند برای تحصیل، کار یا اقامت دائم وارد یکی از کشورهای شنگن شوند. باید این نکته را نیز ذکر کرد که این روادید در دوره زمانی خاص یا با هدفی مشخص در یکی از کشورهای شنگن صادر می شود که پس از پایان دوره مشخص باید به کشورتان بازگردید!
پس همانطور که بیان کردیم یکی از راههای ساده برای تردد در میان کشورهای اروپایی استفاده از ویزای شنگن است، برای سفر به کشور های اروپایی اخذ ویزا الزامی است. چنانچه شما شرایط یکی از موارد ذکر شده را دارید می توانید از همین حالا برای اخذ این نوع ویزا اقدام کنید.

منبع: http://توراروپا.mihanblog.com

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار